Insomnia

aśnieniem samym w sobie, ale nie do końca - wiele osób błędnie uważa że ktoś kto cierpi na bezsenność, zachowuje się jak zombie i faktycznie nie śpi całymi nocami, a to nie do końca tak wygląda. Insomnia, tak również nazywamy t

Insomnia Jeśli masz kłopoty z zasypianiem, albo w ogóle nie umiesz zasnąć w nocy, zgłoś się do nas! =>

Zaburzenia snu - czym się charakteryzują?

Mogłoby się zdawać że termin jest wyjaśnieniem samym w sobie, ale nie do końca - wiele osób błędnie uważa że ktoś kto cierpi na bezsenność, zachowuje się jak zombie i faktycznie nie śpi całymi nocami, a to nie do końca tak wygląda.

Insomnia, tak również nazywamy tą dolegliwość, może objawiać się poprzez niedobór snu, owszem, ale nie tylko. Nie wystarczająca jakość tego snu, również może powodować objawy tego schorzenia. Ponadto, może być tak że nie koniecznie nie możemy zasnąć, a na przykład wcześniej się budzimy - co też jest powodem zmęczenia i innych dokuczliwych symptomów. Tak samo jak przebudzenia w trakcie snu, które zakłócają jego cykl.

Podsumowując, bezsenność to coś więcej niż zarwanie nocki z powodu dobrej książki czy imprezy, jest to długotrwałe zmęczenie spowodowane różnego rodzaju trudnościami z zasypianiem.


Podstawowy rodzaj insomnii

Wiele jest typów insomnii, jak się okazuje, oto jeden z nich, dzięki Wikipedii:

Bezsenność pierwotna (inaczej samoistna) ? uważana jest za odrębną jednostkę chorobową należącą do zaburzeń snu (charakteryzującą się określonym zespołem objawów, profilem patofizjologicznym, określonym przebiegiem, przewidywalną odpowiedzią na leczenie), w której bezsenność nie jest związana z innymi zaburzeniami psychicznymi, ani też z chorobami somatycznymi czy działaniem substancji psychoaktywnych. W większości przypadków do zachorowania na bezsenność pierwotną dochodzi nagle pod wpływem stresujących wydarzeń życiowych. Po ustaniu czynnika stresogennego bezsenność przechodzi w fazę przewlekłą i może ustąpić po kilku miesiącach lub trwać latami, w trakcie których dochodzi do przejściowych pogorszeń i popraw.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezsenno%C5%9B%C4%87


Stres w pracy

Niestety - najczęściej stresu doświadczamy w pracy. Nie jest to pozytywne zjawisko, ponieważ często jest efektem mobbingu i może prowadzić do depresji. Pracować musimy z przyczyn oczywistych, jednak czy musi to być źródłem napięć, stresu i wiązać się z nieprzyjemnymi sytuacjami? Jest wiele zawodów adrenalina to codzienność. Lekarze, strażacy, czy tez policjanci to grupy, których praca wiąże się z ponoszeniem wielkiej odpowiedzialności, często widzą ofiary wypadków, patrzą na śmierć innych ludzi, czy też ich własne życie jest zagrożone. W tego rodzaju pracy stresu nie da się wyeliminować, należy sobie jakoś z nim poradzić. Jednak każda jednostka może reagować zupełnie inaczej na sytuacje stresowe, dla niektórych jest to pobudzające do działania, wręcz uzależniające. Jeżeli reagujesz na stres paniką, lub kompletnie cię to paraliżuje nie angażuj się w pracę, gdzie trzeba wykazać się większą odpornością psychiczną.



© 2019 http://informator.bielawa.pl/