Wykształcenie i praca w zawodzie geodety. Krótko i na temat

nia 2011 r jest instytucją gospodarki budżetowej (wcześniej działał przy Głównym Geodecie Kraju). Powołano go by uzupełniał i zarządzał centralnym państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym. Do zakresu działań CODGiK należy

Wykształcenie i praca w zawodzie geodety. Krótko i na temat

Powołano go by uzupełniał i zarządzał

W realizacji zadań Głównego Geodetę Kraju wspiera także Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej (CODGiK), który od 1 stycznia 2011 r jest instytucją gospodarki budżetowej (wcześniej działał przy Głównym Geodecie Kraju). Powołano go by uzupełniał i zarządzał centralnym państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym. Do zakresu działań CODGiK należy tworzenie własnych opracowań, a także gromadzenie i weryfikowanie opracowań przyjmowanych do zasobu zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Pracownie Centralnego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej wykonują zlecenia dla Głównego Geodety Kraju oraz realizują zamówienia zewnętrzne zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Główny_Geodeta_Kraju


Szybkie pomiary geodezyjne

Wykonywanie pomiarów małych powierzchni zwykle przebiega bardzo szybko. Proste pomiary geodezyjne są bardzo łatwe w wykonaniu i mogą pozwolić na sprawne zagospodarowanie takiej czy innej przestrzeni. Jest to bardzo ważne, aby nawet niewielkie przestrzenie były zagospodarowywane dopiero po wykonaniu na nich prac geodezyjnych, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie można w pełni wykorzystywać zalet posiadanych przez konkretną przestrzeń. Tymczasem pomiary małych powierzchni wykonywane są nie tylko na zlecenie pracowników różnych firm czy instytucji państwowych, ale również na zlecenie osób prywatnych. Wobec tego wykonywanie drobnych pomiarów geodezyjnych jest bardzo opłacalne dla geodetów i naprawdę lubią oni dokonywać tego rodzaju pomiarów.


Geoinformatyka i kilka faktów z Wikipedii

Geoinformatyka ? dyscyplina naukowa w obrębie nauk geograficznych zajmująca się numerycznym przetwarzaniem i analizowaniem informacji geograficznej. Geoinformatyka różni się od geoinformacji większym udziałem zagadnień informatycznych, głównie związanych z programowaniem. W realizacji wyżej wymienionych zadań zaangażowany jest zespół środków technicznych (komputery, sieci teleinformatyczne), prawnych (ustawy i rozporządzenia), ekonomicznych (opłacalność inwestowania w sprzęt i oprogramowanie) oraz personalnych (użytkownicy, programiści i administratorzy systemów).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geoinformatyka



© 2019 http://informator.bielawa.pl/