Zwiększenie skuteczności treningów

diiNadrzędnym zdaniem w planowaniu jadłospisu jest ustalenie równowagi pomiędzy energią przyjmowaną, a wydatkowaną. Utrzymanie tego bilansu jest warunkiem rozwoju fizycznego, zdrowia i aktywności zawodowej człowieka. Odstępstwo od

Zwiększenie skuteczności treningów Generalnie to doskonałe miejsca, aby zaopatrzyć się w potrzebne do ćwiczeń suplementy i odżywki. Ale dlaczego dobrze jest uprawiać sport wraz z suplementacją?

Dieta sportowców w Wikipedii

Nadrzędnym zdaniem w planowaniu jadłospisu jest ustalenie równowagi pomiędzy energią przyjmowaną, a wydatkowaną. Utrzymanie tego bilansu jest warunkiem rozwoju fizycznego, zdrowia i aktywności zawodowej człowieka. Odstępstwo od tej równowagi, utrzymujące się w dłuższym czasie może doprowadzić do wycieńczenia organizmu lub do nadwagi i otyłości. Najprostszą metodą kontroli równowagi energetycznej jest codzienne ważenie się na czczo.

Dobowy wydatek energetyczny (całkowita przemiana materii - CMP) to składowa:

podstawowej przemiany energii,
swoiście dynamicznego działania pokarmu,
wydatków energetycznych związanych z wykonywaniem codziennych czynności.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żywienie_sportowców


Odzywki przed i po treningu

Nie każdy sportowiec, czy bywalec siłowni stosuje odżywki sportowe. Jednak trzeba powiedzieć, że niektóre odżywki zawierają składniki ciężko dostępne w naszej szerokości geograficznej i są dodawane do odżywek lub są ich głównymi składnikami. Dodatkowo odżywek jest dużo rodzajów i typów, które mają różne zastosowanie i czas stosowania.

Odżywki do stosowania przed treningiem to takie które podkręcają nasz organizm na wyższe obroty oraz zawierają składniki pobudzające mięśnie do wydajniejszej pracy. Często zawierają też kofeinę czy inne pobudzacze. Odżywki po treningu to z reguły odżywki białkowe lub mieszanki z białkiem. Czas po zakończonym treningu jest najlepszy na tego typu odżywkę, ponieważ wtedy nasz organizm najlepiej się zregeneruje.


Z wiki: Historia podnoszenia ciężarów

Podnoszenie ciężarów obecne było już w programie pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 1896. Od tego czasu podnoszenie ciężarów rozgrywane było podczas wszystkich igrzysk z wyjątkiem igrzysk w Paryżu (1900), Londynie (1908) i Sztokholmie (1912). Pierwszym nowożytnym mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w podrzucie jednorącz był Brytyjczyk Launceston Elliot, który uzyskał wynik 71 kg, drugie miejsce zajął Duńczyk Viggo Jensen (57,2 kg) a trzecie Grek Aleksandros Nikolopulos. W podrzucie oburącz triumfował Viggo Jensen (111,5 kg), drugi był Launceston Elliot a trzeci Niemiec Carl Schuhmann.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podnoszenie_ciężarów



© 2019 http://informator.bielawa.pl/